Roztwór kwasu siarkowego o stężeniu mianowanym 0,125 mol/l jest stosowany w laboratoriach chemicznych do różnych zastosowań, takich jak:
Oznaczanie stężenia substancji organicznych - rozcieńczony kwas siarkowy jest często stosowany do analizy zawartości substancji organicznych w próbkach, np. w żywności, wódach, glebach itp.
Wykonywanie analiz jakościowych i ilościowych - kwas siarkowy jest stosowany do wykonywania analiz jakościowych i ilościowych w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Może być stosowany do oznaczania stężenia różnych związków chemicznych, w tym wodorotlenków, soli kwasów organicznych i nieorganicznych, a także związków zawierających grupy funkcyjne.
Przemysł farmaceutyczny - roztwór kwasu siarkowego jest stosowany do wytwarzania różnych leków i suplementów diety, np. do produkcji kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), witaminy C, a także do usuwania zanieczyszczeń z produktów farmaceutycznych.
Roztwór mianowany kwasu siarkowego o stężeniu 0,125 mol/l to roztwór, w którym każdy litr zawiera 0,125 mola kwasu siarkowego (H2SO4).
Kwas siarkowy jest silnym kwasem mineralnym o wzorze H2SO4. W roztworze tworzy jony wodorowe (H+) oraz jony siarczanowe (SO42-). Stężenie kwasu siarkowego określa ilość moli kwasu w jednostce objętości roztworu. Roztwory mianowane są stosowane w analizie chemicznej do oznaczania stężenia substancji w roztworze.
Roztwór mianowany kwasu siarkowego 0,125 mol/l jest stosowany w laboratoriach chemicznych do wykonywania różnych analiz, np. do oznaczania zawartości substancji organicznych w próbkach, do wykonywania analiz jakościowych i ilościowych w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, a także w badaniach naukowych.